Wyszukiwanie łańcuchów śniegowych.

Łańcuchy śniegowe do jazdy po zaśnieżonych drogach

Łańcuchy śniegowe są głównie użytkowane w regionach górskich lub w warunkach ekstremalnych na nizinach, kiedy same opony zimowe nie są wystarczające, aby jazda była bezpieczna. Koniecznym jest montaż w sytuacji jazdy na ośnieżonej drodze oraz stromych zboczach. Jazda na łańcuchach śniegowych pozwala na zachowanie maksymalnej przyczepności. W konsekwencji, łańcuch jest ważnym elementem, który pozwala na zachowanie bezpieczeństwa zimą oraz często spełnieniem obowiązku posiadania łańcuchów.

Zbudowane z metalowych linek (występują też łańcuchy tekstylne oraz kompozytowe), łańcuchy śniegowe sont przeznaczone do zapewnienia przyczepności na zaśnieżnym podłożu. Łańcuch montuje się w prosty sposób na kołach napędowych bądź kołach przednich we większości samochodów. W przeciwieństwie do wielu opinii, montaż jest bardzo prosty. Natrudniejszym elementem montażu jest wykonywanie go w warunkach zimowych, co powoduje marznięcie dłoni oraz palców. Aby skutecznie montować łańcuchy w trudnych warunkach, warto poćwiczyć ich montaż przed sezonem. Ważne: nie wolno używać łańcuchów na suchej powierzchni oraz na mokrych powierzchniach, to mogłoby spowodować uszkodzenie opon i/lub łańcuchów oraz nawierzchni drogi. Łańcuchy muszą być montowane w ostatniej chwili, w odpowiednich warunkach.

Jeśli decydujecie się wyposażyć w łańcuchy, należy przede wszsytkim sprawdzić rozmiar opon i dostosować do niego rozmair łańcuchów. Norauto,ekspert w dziedzinie motoryzacji, oferuje szeroki wybór łańcuchów dostosowanych do wszyskich pojazdów. Niektóre łańcuchy posiadają system automatycznego napinania, który jest bardzo praktyczny i pozwala na łatwy i szybki montaż co jest ważne, aby nie było konieczności zatrzymywania pojazdu i ponownego dopinania łańcuchów. W Norauto znajdziecie pełen wybór łańcuchów śniegowych, aby jeździć bezpiecznie i pewnie przez cały sezon zimowy.

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest Norauto Sp. z o.o. Dane będą przetwarzane w celu określenia typu Twojego pojazdu i wyświetlenia zgodnych z nim produktów. Pole jest obowiązkowe. Odbiorcami danych są: NORAUTO oraz MOBIVIA (grupa, do której należy NORAUTO), usługodawcy (zewnętrzni i wewnętrzni) upoważnieni przez NORAUTO. Przysługują Ci następujące prawa: prawo dostępu do danych, ich poprawiania, usuwania i przenoszenia oraz prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, a także prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych przez NORATO narusza przepisy prawa. W celu realizacji swoich praw możesz się z nami skontaktować wysyłając zapytanie na adres e-mail: sklep@norauto.pl lub wysyłając korespondencję na adres Norauto Polska Sp. z o.o., ul. Jubilerska 10, 04-190 Warszawa. Aby uzyskać więcej informacji, w tym na temat podstawy prawnej przetwarzania danych lub okresu przechowywania danych należy zapoznać się z informacjami dostępnymi pod adresem https://www.norauto.pl/rodoDo góry