Akumulator Norauto 15 70 Ah - 640 A

NORAUTO
Zalety produktu:

- Wyprodukowany przez producenta oryginalnego sprzętu
- Akumulator gotowy do użytku.

Referencja : 221223
299,99
więcej na temat podatku eko: 30,00 zł = 329,99 zł
  • W Twoim Norauto

    (wybierz)


    Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

  • Dostawa do domu

    od 18 wrzesień

    icon_question

Nasi klienci kupili również ...

Montaż akumulatora

Opis usługi
26,99

Komputerowa adaptacja akumulatora.

Opis usługi
49,99

Akumulator samochodowy służy do uruchomienia pojazdu oraz do zasilania w prąd poszczególnych elementów elektrycznych (np. świateł) i elektronicznych (np. radio). Przy wyborze akumulatora należy wziąć pod uwagę jego wielkość, moc i napięcie. Wyprodukowany przez producenta oryginalnego sprzętu , jest gotowy do użytku .
Oferta obejmuje niemal wszystkie pojazdy.

Typ części zamiennej:Nowa część
Napięcie:12V
Typ zacisku akumulatora:Standard
Referencja produktu:15
Referencja uproszczona:15

- Akumulator jest produktem łatwo psującym się. Samoczynnie się rozładowuje, a jego rezerwa energii elektrycznej (pojemność) maleje z czasem.
- Uwaga: ponowne ładowanie nie zawsze jest w stanie przywrócić działanie akumulatora, który jest przechowywany rozładowany.
- Wpływ wysokiej temperatury: Zbyt wysoka temperatura to wróg akumulatora. Im wyższa jest temperatura przechowywania, tym krótszy powinien być jego okres. Przy 40°C okres przechowywania akumulatorów wynosi 3 miesiące. Po 3 miesiącach akumulator należy naładować.
- W przypadku ładowania akumulatora należy wybrać przewiewne pomieszczenie.
- Jeśli konieczne jest dolanie płynu, należy użyć wody demineralizowanej, chroniąc dłonie i oczy.
- Wymiana akumulatora we współczesnym pojeździe (ze sterowaniem elektronicznym) wymaga specjalistycznych narzędzi, zalecamy zatem jego wymianę w profesjonalnym warsztacie, takim jak NORAUTO.
- Jeśli akumulator nie jest używany przez dłuższy czas, zalecamy użycie małej ładowarki elektronicznej podtrzymującej ładunek, by zachować optymalne właściwości akumulatora w tym okresie.
- Zawsze należy używać rękawic (najlepiej gumowych) i okularów ochronnych odpowiednich do obsługi akumulatora zawierającego żrący płyn.

Zgodnie z zobowiązującymi przepisami prawa jesteśmy zobowiązani:
1. Nieodpłatnie przyjąć zużyty akumulator ołowiowy (kwasowy). Zużyty akumulator ołowiowy jest odpadem poużytkowym, gdy zachwowuje podstawowe elemnty konstrukcyjne.
2. Pobrać opłatę depozytową w wysokości 30zł za sztukę i potwierdzić jej pobranie na dokumencie potwierdzającym pobranie opłaty depozytowej, gdy kupujący nie dostarczy zużytego produktu w momecie zakupu nowego.
3.Zwrócić opłatę depozytową w terminie 30 dni od daty zakupu akumulatora ołowiowego (kwasowego).Podstawą zwrotu opłaty jest dostarczenie zużytego akumulatora ołowiowego (kwasowego) i przedłożenie dkumentu potwierdzającego pobranie opłaty depozytowej o którym mowa w pkt.2.Zwrot opłaty depozytowej potwierdza się na przedłożonym dokumencie potwierdzającym przyjęcie opłaty depozytowej.
4.Gdy zwrot opłaty depozytowej w punkcie zakupu nie jest możliwy (przerwa w działaniu, likwidacja), to zwrotu dokunuje najbliższy punkt sprzedaży detalicznej wskazany przez importera. W takim przypadku zwrot nastęuje w terminie 45 dniod daty zakupu.
Podstawa prawna:Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 o bateriach i akumulatorach (tj.Dz.U.z 2016 o bateriach i akumulatorach.

- Jeśli masz kilka akumulatorów do wyboru, sprawdź w starym akumulatorze:
* moc: wybierz akumulator o natężeniu takim samym lub wyższym niż stary akumulator.
* technologia: czy twój pojazd wymaga akumulatora z technologią Standard czy Start and Stop.Akumulatory Start & Stop charakteryzują się technologią AGM (odzysk energii hamowania) lub EFB.

- W przypadku pojazdów wyposażonych w funkcję Start & Stop, montaż akumulatora wymaga konfiguracji w warsztacie.

- Uważaj, aby dobrze sprawdzić kierunek polaryzacji akumulatora.

Do góry