Referencja : 755994

ERC dodatek zimowy do diesla 200ML

ERC dodatek zimowy do diesla 200ML
Od 01/06/2020 do 30/09/2020
7,95 11,43 zł
- +
  • W Twoim Norauto

    (wybierz)


    Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

O produkcie

Referencja : 755994
Zalety produktu:

- skutecznie chroni olej napędowy przed zamarzaniem w temperaturze nawet -39°C (temperatura zależy od rodzaju i jakości użytego paliwa. -39°C dotyczy paliw zimowych). - koncentrat na 200 l ON.

ERC zimowy dodatek do paliwa dla wszystkich rodzajów silników diesla, także z turbodoładowaniem.

Użycie dodatku:Prewencyjne
Właściwości dodatku:Chroniący przed zamarzaniem
Pojemność (w ml):200
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Porady

Stosować w proporcji 50 ml dodatku ERC na 50 litrów oleju napędowego (wg podziałki na brzegu opakowania). Można wlać do zbiornika zarówno przed jak i po tankowaniu.

Ograniczenia

Preparat ma działanie zapobiegawcze. W przypadku unieruchomienia samochodu na skutek wytrąconej już parafiny lub zamarznięcia wody jego skuteczność może być ograniczona. W związku z powyższym zaleca się stosować ERC Zimowy Dodatek do DIESLA -39˚C przez całą zimę począwszy od okresu jesiennego przed wystąpieniem mrozów. Produkt wysoce skoncentrowany. W bardzo niskich temperaturach może ulec tzw. żelowaniu, co nie zmienia skuteczności jego działania. W takim przypadku należy nieznacznie ogrzać go przed użyciem w celu ułatwienia wlania do zbiornika.

Informacje prawne

Działa toksycznie na organizmy wodne, może powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym. Może powodować uczulenie w kontakcie ze skórą. Działania szkodliwe; może powodować uszkodzenie płuc w przypadku połknięcia. Pary mogą powodować uczucie senności i zawroty głowy. Powtarzające się narażenie może powodować wysuszenie lub pękanie skóry. Nie wprowadzać do kanalizacji, a produkt i opakowanie usuwać w sposób bezpieczny. Unikać zrzutów do środowiska. Postępować zgodnie z instrukcją lub kartą charakterystyki. W razie połknięcia nie wywoływać wymiotów: niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza i pokazać opakowanie lub etykietę. Stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Unikać zanieczyszczenia skóry. Nosić odpowiednie rękawice ochronne. Zawiera: Solwent nafta (ropa naftowa), węglowodory ciężkie aromatyczne; EDTA.
Do góry