Referencja : 651141

Komplet klocków hamulcowych Tomex 16-59

Komplet klocków hamulcowych Tomex 16-59
Nie wybrano samochodu
W celu jak najlepszego doboru części, prosimy o uzupełnienie danych samochodu
Prosimy o wpisanie danych samochodu
101,99
- +
 • W Twoim Norauto
  (wybierz)


  Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

 • Dostawa do domu

  od 03 listopad

O produkcie

Referencja : 651141
Zalety produktu:

produkty firmy Tomex podlegają stałym kontrolom i testom jakościowym na wszystkich etapach powstawania: począwszy od zakupu surowców i materiałów używanych do produkcji, poprzez mieszanie, prasowanie i szlifowanie, aż po pakowanie gotowych wyrobów Klocki, szczęki i inne akcesoria hamulcowe wytwarzane przez Tomex posiadają niezbędne certyfikaty i homologacje

Klocki hamulcowe Tomex zapewniają bezpieczne i niezawodne hamowanie przez cały okres eksploatacji i gwarantują stałą wydajność w każdej temperaturze i w każdych warunkach drogowych. Oferują maksymalną kontrolę oraz krótką drogę hamowania, jednocześnie zapewniając wysoki komfort użytkowania. Zaawansowana technologia pozwala na uzyskanie wysokiej skuteczności hamowania zarówno w niskich, jak i w wysokich temperaturach oraz eliminuje do minimum ewentualne wibracje oraz hałasy występujące przy dociskaniu klocka do tarczy. Pozwala także na zmniejszenie do minimum tworzenia się poduszki gazowej między klockiem, a tarczą podczas docierania, czyli tzw. „fading początkowy”, zapewniając wysoką skuteczność hamowania bezpośrednio po zamontowaniu. Wszystkie referencje posiadają homologację ECE R-90.

Strona zabudowy:Os tylna
Wysokość [mm]:53,4
Długość zewnętrzna [mm]:109,3
Originalny montaż:Bosch
Grubość tarczy hamulcowej [mm]:16,5
Waga [kg]:1,2
Ilość sztuk na jednostkę:4
Frontu boczne:Oś tylna
System hamulcowy:BOSCH
Referencja uproszczona:16-59
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Usługi montażu

169,99
91,99
106,99
179,99
91,99
106,99
169,99
179,99

Porady

Kiedy należy wymieniać klocki hamulcowe?
Klocki hamulcowe to jeden z najważniejszych elementów w aucie, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo. Sprawny system hamulcowy chroni nie tylko kierowcę i jego pasażerów, lecz także pozostałych uczestników ruchu, dlatego też hamulce muszą zapewniać stałe, niezawodne i bezpieczne hamowanie w każdych warunkach dla wszystkich użytkowników drogi. Wymiana klocków powinna nastąpić po około 30 000-40 000 km. Przebieg ten może różnić się w zależności od m.in. stylu jazdy kierowcy, użytkowania w cyklu miejskim/pozamiejskim, wagi i załadunku auta itd. Zaleca się, aby przegląd układu hamulcowego następował po około 20 000-25 000 km lub co 2 lata. Klocki hamulcowe należy wymieniać gdy grubość okładziny ciernej osiągnie wartość 2 mm. Przy wymianie klocków na osi przedniej zalecane jest, aby sprawdzić stan klocków/szczęk hamulcowych na tylnej osi pojazdu. Kontrola hamulców powinna być przeprowadzana niezwłocznie po wystąpieniu jakichkolwiek oznak wskazujących na zużycie lub uszkodzenie klocków lub tarcz hamulcowych, takich jak:
- zaświecenie lampki kontrolnej na desce rozdzielczej,
- hałas podczas hamowania,
- ściąganie auta na jedną stronę podczas hamowania,
- drgania występujące podczas hamowania,
- pęknięcia termiczne tarczy hamulcowej,
- zapadanie się pedału hamulce (dłuższa droga hamowania). Należy pamiętać, iż przy wymianie tarcz hamulcowych należy również wymienić klocki hamulcowe. Możliwa jest wymiana samych klocków hamulcowych (bez wymiany tarcz), jednakże pod warunkiem, że nie są one zużyte (należy sprawdzić zalecaną przez producenta grubość minimalną tarczy). Po wymianie klocków hamulcowych następuje układanie się ich do tarcz (także nowych), dlatego też zaleca się unikania gwałtownego hamowania przez najbliższe 200-500 km.
Do góry