Referencja : 665428

Opona letnia DUNLOP SPORT BLURESPONSE 215/60R16 99H XL

Opona letnia DUNLOP SPORT BLURESPONSE 215/60R16 99H XL
DUNLOP
430,99
Opona letnia
b
A
68 db
letnie

O produkcie

Referencja : 665428
Zalety produktu:

- Lepsza przyczepność.
- Komfortowa i cicha jazda.
- Idealna do dynamicznej jazdy.

Zastosowanie

Opona letnia DUNLOP Sport BluResponse idealna do aut kompaktowych oraz sportowych modeli samochodów rodzinnych.

Właściwości

Opona DUNLOP Sport BluResponse wykonana z mieszanki gumowej na bazie polimerów, zapewnia dobre trzymanie się drogi, dzięki zoptymalizowanej przyczepności . Dzięki kombinacji asymetrycznego i aerodynamicznego bieżnika, opona odznacza się 30% niższym oporem toczenia w porównaniu do jej poprzedniej wersji, co przekłada się bezpośrednio na niskie zużycie paliwa oraz redukcję emisji CO2.
Wyposażona w podłużne rowki, opona DUNLOP Sport BluResponse zapewnia skuteczne odprowadzanie wody na mokrych nawierzchniach, chroniąc jednocześnie przed wystąpieniem aquaplaningu. Pełne rowki w jakie została wyposażona opona, pomagają skutecznie ograniczyć poziom hałasu generowanego podczas toczenia, gwarantując w ten sposób lepszy komfort jazdy . Ponadto, sztywne i zoptymalizowane klocki zapewniają krótką drogę hamowania podczas dynamicznej jazdy .

Mocne strony

- Doskonała przyczepność
- Oszczędność na paliwie.
- Odporność na aquaplaning.
- Komfortowa i cicha jazda.
- Idealna do dynamicznej jazdy.

Marka:DUNLOP
Profil opony:SPORT BLURESPONSE
Szerokość opony:215
Seria opony:60
Średnica (w calach):16
Wskaźnik nośności:99
Indeks prędkości opony:H
Homologacja specyficzna:Nie
XL:Tak
Runflat:Nie
Samouszczelniająca/Seal:Nie
Sezon:Lato
coding_01
coding_02
b1
a2
coding_03
bruit-1barres
68 db
Efektywność paliwowa: miara zużycia paliwa. 7 klas efektywności od G (mniej wydajnych) do A (najbardziej wydajne).
Bezpieczeństwo: pomiar odległości hamowania na mokrych nawierzchniach. 7 klas efektywności od G (najdłuższe odległości hamowania) do A (najkrótsze odległości hamowania).
Hałas zewnętrzny: pomiar poziomu hałasu opony. Wyrażany w decybelach i w falach (3 czarne fale = opona głośna, 2 fale czarne = średni poziom głośności, 1 fala czarna = opona cicha)
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Usługi montażu

20,99
6,49
5,99
15,90
16,99
19,90
23,49

Porady

Ciśnienie w oponach powinno być kontrolowane na bieżąco. Niedopompowywana opona nagrzewa się do ekstremalnie wysokiej temperatury. Sprawdzaj ciśnienie we wszystkich oponach raz w miesiącu (włącznie z kołem zapasowym). Ciśnienie opon należy sprawdzać „na zimno”, czyli co najmniej 2 godziny od momentu zatrzymania pojazdu lub po przejechaniu 2-3 kilometrów przy niewielkiej prędkości.

Ograniczenia

- Produkt oraz opakowanie nie powinny być wrzucane do kosza z odpadami komunalnymi. Powinny być segregowane i transportowane do punktu selektywnej zbiórki odpadów.
Do góry