Referencja : 755118

Opona letnia UNIROYAL RAINSPORT 3 205/55R16 91V

Opona letnia UNIROYAL RAINSPORT 3 205/55R16 91V
UNIROYAL
213,99
- +
  • W Twoim Norauto

    (wybierz)


    Od 27 luty Możliwa płatność przy odbiorze

  • Dostawa do domu

    od 28 luty

Zalety produktu:

- Wyjątkowa przyczepność.
- Stabilność na zakrętach.
- Długa żywotność opony.

Opona letnia
c
A
71 db
letnie

Usługi montażu

od
19,99 zł
od
5,99 zł
od
5,99 zł
15,90
od
16,99 zł
19,90
od
22,99 zł

O produkcie

Referencja : 755118

Zastosowanie

Opona letnia UNIROYAL RainSport 3 jest przeznaczona do samochodów kombi z silnikiem o dużej pojemności oraz samochodów sportowych.

Właściwości

Opona UNIROYAL RainSport 3 charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie przyczepności na mokrych i suchych nawierzchniach, które zawdzięcza kierunkowej formie bieżnika .
Wyposażona w rowki ustawione pod kątem ostrym w jednej części bieżnika, zapewnia skuteczne odprowadzanie wody, chroniąc przed zjawiskiem aquaplaningu. Zastosowana technologia bieżnika wzorowana na skórze rekina, zapewnia redukcję efektu zawirowania wody wewnątrz rowków.
Doskonała przyczepność opony UNIROYAL RainSport 3 gwarantuje krótką drogę hamowania w każdych warunkach pogodowych, dzięki zastosowaniu klocków dostosowujących się do nierówności nawierzchni i zapewniających optymalną powierzchnię stykową opony z podłożem.
Sztywna część barkowa opony UNIROYAL RainSport 3 zapewnia również bardzo dobrą stabilność pojazdu podczas pokonywania zakrętów . Ponadto, budowa bieżnika została zaprojektowania pod kątem redukcji uciążliwości hałasu oraz wydłużenia okresu użytkowania opony.

Mocne strony

- Wyjątkowa przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach.
- Skuteczna ochrona przed zjawiskiem aquaplaningu.
- Doskonałe osiągi w zakresie hamowania.
- Stabilność na zakrętach.
- Długa żywotność opony.

Marka:UNIROYAL
Profil opony:RAINSPORT 3
Szerokość opony:205
Seria opony:55
Średnica (w calach):16
Wskaźnik nośności:91
Indeks prędkości opony:V
Homologacja specyficzna:Nie
XL:Nie
Runflat:Nie
Samouszczelniająca/Seal:Nie
Sezon:Lato
coding_01
coding_02
c1
a2
coding_03
bruit-2barres
71 db
Efektywność paliwowa: miara zużycia paliwa. 7 klas efektywności od G (mniej wydajnych) do A (najbardziej wydajne).
Bezpieczeństwo: pomiar odległości hamowania na mokrych nawierzchniach. 7 klas efektywności od G (najdłuższe odległości hamowania) do A (najkrótsze odległości hamowania).
Hałas zewnętrzny: pomiar poziomu hałasu opony. Wyrażany w decybelach i w falach (3 czarne fale = opona głośna, 2 fale czarne = średni poziom głośności, 1 fala czarna = opona cicha)
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Porady

Ciśnienie w oponach powinno być kontrolowane na bieżąco. Niedopompowywana opona nagrzewa się do ekstremalnie wysokiej temperatury. Sprawdzaj ciśnienie we wszystkich oponach raz w miesiącu (włącznie z kołem zapasowym). Ciśnienie opon należy sprawdzać „na zimno”, czyli co najmniej 2 godziny od momentu zatrzymania pojazdu lub po przejechaniu 2-3 kilometrów przy niewielkiej prędkości.

Ograniczenia

- Produkt oraz opakowanie nie powinny być wrzucane do kosza z odpadami komunalnymi. Powinny być segregowane i transportowane do punktu selektywnej zbiórki odpadów.
Do góry