Referencja : 2054741

Opona Zimowa DEBICA FRIGO 2 165/70R14 81T

Opona Zimowa DEBICA FRIGO 2 165/70R14 81T
DEBICA
162,90
- +
  • W Twoim Norauto
    (wybierz)


    Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

  • Dostawa do domu

    od 30 wrzesień

e
C
68 db

O produkcie

Referencja : 2054741
Zalety produktu:

- Krótka droga hamowania

- Zmniejszone ryzyko wystąpienia aquaplaningu

- Niski poziom emitowanego szumu

- Niskie opory toczenia

Opona Dębica Frigo 2świetnie sprawdza się w zimowych warunkach drogowych. Lekka mieszanka gumy z dodatkami krzenianki zapewnia elastyczność w niskich temperaturach. Dzięki temu prowadzenie samochodu jest pewne nawet w trudnych warunkach. Niska waga opon sprawia, że opory toczenia są mniesze, a tym samym zużycie paliwa i emisja CO2 do atmosfery jest niższa.

Kierunkowa rzeźba bieżnika z dużą ilością szerokich rowków zapewnia szybkie odprowadzanie z powierzchni opony wody oraz błota w czasie odwilży, a tym samym redukuje możliwość wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Lamelki zwiększa przyczepność opony na mokrej nawierzchni, a tym samym bezpieczeństwo w czasie dynamicznej jazdy. Taka charakterystyka bieżnika skraca drogę hamowania oraz zapobiega uślizgowi kół podczas ruszania.

Konstruktorzy opony zadbali również o ułożeniu klocków bieżnika sposób, któryzmniejsza poziom emitowanego hałasu w czasie jazdy, co podnosi komfort podróży.

Marka:DEBICA
Profil opony:FRIGO 2
Szerokość opony:165
Seria opony:70
Średnica (w calach):14
Wskaźnik nośności:81
Indeks prędkości opony:T
Homologacja specyficzna:Nie
XL:Nie
Runflat:Nie
Samouszczelniająca/Seal:Nie
Dodatkowe Parametry:M+S 3PMSF
Sezon:Zima
coding_01
coding_02
e1
c2
coding_03
bruit-1barres
68 db
Efektywność paliwowa: miara zużycia paliwa. 7 klas efektywności od G (mniej wydajnych) do A (najbardziej wydajne).
Bezpieczeństwo: pomiar odległości hamowania na mokrych nawierzchniach. 7 klas efektywności od G (najdłuższe odległości hamowania) do A (najkrótsze odległości hamowania).
Hałas zewnętrzny: pomiar poziomu hałasu opony. Wyrażany w decybelach i w falach (3 czarne fale = opona głośna, 2 fale czarne = średni poziom głośności, 1 fala czarna = opona cicha)
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Usługi montażu

18,99
6,49
21,99
5,99
15,90
16,99
19,90

Porady

Ciśnienie w oponach powinno być kontrolowane na bieżąco. Niedopompowywana opona nagrzewa się do ekstremalnie wysokiej temperatury. Sprawdzaj ciśnienie we wszystkich oponach raz w miesiącu (włącznie z kołem zapasowym). Ciśnienie opon należy sprawdzać „na zimno”, czyli co najmniej 2 godziny od momentu zatrzymania pojazdu lub po przejechaniu 2-3 kilometrów przy niewielkiej prędkości.

Ograniczenia

- Produkt oraz opakowanie nie powinny być wrzucane do kosza z odpadami komunalnymi. Powinny być segregowane i transportowane do punktu selektywnej zbiórki odpadów.
Do góry