Referencja : 2054760

Opona Zimowa DEBICA FRIGO HP 2 205/55R16 91H

Opona Zimowa DEBICA FRIGO HP 2 205/55R16 91H
DEBICA
213,90
- +
  • W Twoim Norauto
    (wybierz)


    Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

  • Dostawa do domu

    od 17 lipiec

Opona zimowa
c
B
71 db
zimowe

O produkcie

Referencja : 2054760
Zalety produktu:

- Dobra przyczepność w trudnych warunkach

- Krótka droga hamowania

- Odporność na ścieranie

- Dobry stosunek ceny do jakości

Opona Dębica Frigo HP2 jest zimową oponą, która zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo w trudnych warunkach atmosferycznych. Opona posiada specjalnie zaprojektowany, kierunkowy bieżnik z rowkami w kształcie litery W, które dobrze odprowadzają wodę i błoto pośniego, co gwarantuje pewne prowadzenie na śliskiej nawierzchni. Sieć lamelek pokrywajająca bieżnik opony wgryza się w nawierzchnię. Takie rozwiązanie redukuje możliwość uślizgu kół w czasie przyspieszania oraz skraca drogę hamowania na zaśnieżonej drodze.

Nowoczesna mieszanka gumy oraz zoptymalizowana rzeźba bieżnika sprawiają, że Frigo HP2 jest ekonomiczna. Taka konstrukcja zapewnia niskie opory toczenia, a tym samym niższe zużycie paliwa i mniejszą emisję CO2 do atmosfery. Ponad to, pogłębione rowki bieżnika oraz guma odporna na ścieranie sprawia, że opona wolniej się zużywa.

Marka:DEBICA
Profil opony:FRIGO HP 2
Szerokość opony:205
Seria opony:55
Średnica (w calach):16
Wskaźnik nośności:91
Indeks prędkości opony:H
Homologacja specyficzna:Nie
XL:Nie
Runflat:Nie
Samouszczelniająca/Seal:Nie
Dodatkowe Parametry:M+S 3PMSF
Sezon:Zima
coding_01
coding_02
c1
b2
coding_03
bruit-2barres
71 db
Efektywność paliwowa: miara zużycia paliwa. 7 klas efektywności od G (mniej wydajnych) do A (najbardziej wydajne).
Bezpieczeństwo: pomiar odległości hamowania na mokrych nawierzchniach. 7 klas efektywności od G (najdłuższe odległości hamowania) do A (najkrótsze odległości hamowania).
Hałas zewnętrzny: pomiar poziomu hałasu opony. Wyrażany w decybelach i w falach (3 czarne fale = opona głośna, 2 fale czarne = średni poziom głośności, 1 fala czarna = opona cicha)
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Usługi montażu

20,99
6,49
5,99
15,90
16,99
19,90
23,49

Porady

Ciśnienie w oponach powinno być kontrolowane na bieżąco. Niedopompowywana opona nagrzewa się do ekstremalnie wysokiej temperatury. Sprawdzaj ciśnienie we wszystkich oponach raz w miesiącu (włącznie z kołem zapasowym). Ciśnienie opon należy sprawdzać „na zimno”, czyli co najmniej 2 godziny od momentu zatrzymania pojazdu lub po przejechaniu 2-3 kilometrów przy niewielkiej prędkości.

Ograniczenia

- Produkt oraz opakowanie nie powinny być wrzucane do kosza z odpadami komunalnymi. Powinny być segregowane i transportowane do punktu selektywnej zbiórki odpadów.
Do góry