Referencja : 970776

Opona Zimowa DUNLOP WINTER SPORT 5 245/45R18 100V XL

Opona Zimowa DUNLOP WINTER SPORT 5 245/45R18 100V XL Video VideoProductFormatpl_PL
Opona Zimowa DUNLOP WINTER SPORT 5 245/45R18 100V XL
DUNLOP
611,90
- +
  • W Twoim Norauto

    (wybierz)


    Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

Opona zimowa
c
B
69 db
zimowe

O produkcie

Referencja : 970776
Zalety produktu:

- Bardzo dobre prowadzenie w trudnych warunkach atmosferycznych

- Krótka droga hamowania

- Zmniejszone ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu

- Lekka konstrukcja opony

- 1. miejsce w teście TCS 2017 w rozmiarze 215/65 R16

Dunlop Winter Sport 5 to przeznaczona do samochodów osobowych, zimowa opona PREMIUM, która zapewni bezpieczeństwo i znakomite osiągi we wszystkich warunkach pogodowych. Kierunkowy układ bieżnika oraz szerokie i pogłębione rowki bardzo szybko odprowadzają wodę i błoto pośniegowe co chroni przed zjawiskiem aquaplaningu. Nowoczesna konstrukcja bieżnika stworzonego z innowacyjnych materiałów wykorzystywanych w oponach sportowych zapewnia przyczepność i stabilność pojazdu na drogach pokrytych śniegiem, lodem oraz mokrych nawierzchniach.

Specjalnie zaprojektowana rzeźba bieżnika ze zwiększoną ilością klocków oraz nowoczesna mieszanka gumy gwarantują trakcję na wysokim poziomie. Opona jest pokryta gęstą siecią lamelek, które chętnie wgryzają się w nawierzchnie zapewniając świetną przyczepność boczną, która daje pewność prowadzenia na oblodzonych nawierzchniach.

Lżejsza mieszanka gumy w stosunku do sportowych konkurentów sprawia, że opory toczenia są mniejsze, a tym samym spada zużycie paliwa i ilość CO2 emitowanego do atmosfery.

Marka:DUNLOP
Profil opony:WINTER SPORT 5
Szerokość opony:245
Seria opony:45
Średnica (w calach):18
Wskaźnik nośności:100
Indeks prędkości opony:V
Homologacja specyficzna:Nie
XL:Tak
Runflat:Nie
Samouszczelniająca/Seal:Nie
Dodatkowe Parametry:M+S 3PMSF, MFS (Ochrona brzegów felgi)
Sezon:Zima
coding_01
coding_02
c1
b2
coding_03
bruit-1barres
69 db
Efektywność paliwowa: miara zużycia paliwa. 7 klas efektywności od G (mniej wydajnych) do A (najbardziej wydajne).
Bezpieczeństwo: pomiar odległości hamowania na mokrych nawierzchniach. 7 klas efektywności od G (najdłuższe odległości hamowania) do A (najkrótsze odległości hamowania).
Hałas zewnętrzny: pomiar poziomu hałasu opony. Wyrażany w decybelach i w falach (3 czarne fale = opona głośna, 2 fale czarne = średni poziom głośności, 1 fala czarna = opona cicha)
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Usługi montażu

od
5,99 zł
od
5,99 zł
15,90
od
16,99 zł
19,90
od
30,99 zł

Porady

Ciśnienie w oponach powinno być kontrolowane na bieżąco. Niedopompowywana opona nagrzewa się do ekstremalnie wysokiej temperatury. Sprawdzaj ciśnienie we wszystkich oponach raz w miesiącu (włącznie z kołem zapasowym). Ciśnienie opon należy sprawdzać „na zimno”, czyli co najmniej 2 godziny od momentu zatrzymania pojazdu lub po przejechaniu 2-3 kilometrów przy niewielkiej prędkości.

Ograniczenia

- Produkt oraz opakowanie nie powinny być wrzucane do kosza z odpadami komunalnymi. Powinny być segregowane i transportowane do punktu selektywnej zbiórki odpadów.
Do góry