Referencja : 2054693

Opona Zimowa FULDA KRISTALL CONTROL HP 2 205/60R16 92H

Opona Zimowa FULDA KRISTALL CONTROL HP 2 205/60R16 92H
FULDA
299,99
- +
  • W Twoim Norauto
    (wybierz)


    Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

c
B
71 db

O produkcie

Referencja : 2054693
Zalety produktu:

- Bardzo dobre prowadzenie w trudnych warunkach atmosferycznych

- Krótka droga hamowania

- Zmniejszone ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu

- Niskie opory toczenia

- Równomierzny rozkład nacisku na bieżnik

OponaFulda Kristall Control HP2 dedykowana jest do samochodów charakteryzujących się dużą mocą. Zastosowana w oponie technologia Snow Catcher zapewnia bardzo dobrą przyczepność na śniegu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej środkowej części bieżnika, opona chętnie wgryzają się w śnieg i zapewniają pewność prowadzenia samochodu.

Kierunkowy układ bieżnika z szerokimi rowkami AquaFlow zapewnia szybkie odprowadzanie z powierzchni opony, wody oraz błota w czasie odwilży, a tym samym redukuje możliwość wystąpienia zjawiska aquaplaningu.

Bieżnik wyposażony w trójwymiarowe lemelki, nazywane przez Fuldę Bubble Blades, zapobiega uślizgowi kół w czasie przyspieszania oraz skraca drogę hamowania.

Mieszanka gumy z dodatkiem krzemianów gwarantuje świetne właściwości jezdne oraz wysoką elastyczność opony w niskich temperaturach. Taka budowa opony zapewnia bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy nawet w trudnych warunkach.

Lekka konstrukcja opony sprawia, że opory toczenia są mniejsze, a tym samym spada zużycie paliwa i ilość CO2 emitowanego do atmosfery.Projektanci opony Kristall Control HP2zadbali również o równomierny rozkład nacisku na bieżnik, co przekłada się na równomierne zużywanie się bieżnika oraz korzystanie ze wszystkich właściwości opony przez dłuższy czas.

Marka:FULDA
Profil opony:KRISTALL CONTROL HP 2
Szerokość opony:205
Seria opony:60
Średnica (w calach):16
Wskaźnik nośności:92
Indeks prędkości opony:H
Homologacja specyficzna:Nie
XL:Nie
Runflat:Nie
Samouszczelniająca/Seal:Nie
Dodatkowe Parametry:M+S 3PMSF
Sezon:Zima
coding_01
coding_02
c1
b2
coding_03
bruit-2barres
71 db
Efektywność paliwowa: miara zużycia paliwa. 7 klas efektywności od G (mniej wydajnych) do A (najbardziej wydajne).
Bezpieczeństwo: pomiar odległości hamowania na mokrych nawierzchniach. 7 klas efektywności od G (najdłuższe odległości hamowania) do A (najkrótsze odległości hamowania).
Hałas zewnętrzny: pomiar poziomu hałasu opony. Wyrażany w decybelach i w falach (3 czarne fale = opona głośna, 2 fale czarne = średni poziom głośności, 1 fala czarna = opona cicha)
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Usługi montażu

20,99
6,49
5,99
15,90
16,99
19,90
23,49

Porady

Ciśnienie w oponach powinno być kontrolowane na bieżąco. Niedopompowywana opona nagrzewa się do ekstremalnie wysokiej temperatury. Sprawdzaj ciśnienie we wszystkich oponach raz w miesiącu (włącznie z kołem zapasowym). Ciśnienie opon należy sprawdzać „na zimno”, czyli co najmniej 2 godziny od momentu zatrzymania pojazdu lub po przejechaniu 2-3 kilometrów przy niewielkiej prędkości.

Ograniczenia

- Produkt oraz opakowanie nie powinny być wrzucane do kosza z odpadami komunalnymi. Powinny być segregowane i transportowane do punktu selektywnej zbiórki odpadów.
Do góry
function