Referencja : 26344

Opona Zimowa NOKIAN WR D4 195/65R15 91T

Opona Zimowa NOKIAN WR D4 195/65R15 91T
NOKIAN
213,95
- +
  • W Twoim Norauto

    (wybierz)


    Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

  • Dostawa do domu

    od 15 czerwiec

Opona zimowa
c
B
69 db
zimowe

O produkcie

Referencja : 26344
Zalety produktu:

"

- Dobra prowadzenie w trudnych warunkach atmosferycznych

- Zredukowana możliwość wystąpienia aquaplaningu

- Krótka droga hamowania

- Niski poziom emitowanego hałasu

- Niskie opory toczenia

- 2 miejsce w teście Auto, Moto und Sport 2016 w rozmiarze 215/60 R17

"

Nokian WR D4 to zimowa opona premium, która zapewnia pewne prowadzenie i bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Opona zaprojektowana przez fińskich specjalistów od produkcji opon zimowych świetnie sprawdza się na każdym rodzaju nawierzchni.

Opona posiada kierunkową rzeźbę bieżnikw kształcie litery V, która zapewnia przyczepność w trudnych warunkach atmosferycznych. Rowki o dużej efektywności szybko odprowadzają z powierzchni opony, wodę i błoto pośniegowe, co redukuje możliwość wystąpienia aquaplaningu. Rzeźba bieżnika z gęsto ułożonymi lamelkami Snow Performance Blocks wgryzającymi się w nawierzchnię zapewnia pełną kontrolę nad torem jazdy w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Szerokie żebro centralne z lamelkami zapewnia precyzję w czasie manewrowania oraz stabilność podczas dynamicznego pokonywania zakrętów.

Konstruktorzy opony WR D4 wykorzystali innowacyjną mieszankę gumy Nokian Twin Trac Silica z dodatkiem kauczuku i krzemionki, która pozostaje elastyczna w ekstremalnie niskich temperaturach oraz poprawia stabilność na oblodzonej jezdni. Ponad to niska waga opony i niskie opory toczenia sprawiają, że koszty eksploatacji spadają. Technologia Silent Sidewall ogranicza szum opon powstający w czasie jazdy, przez co rośnie komfort akustyczny podróży.

Marka:NOKIAN
Profil opony:WR D4
Szerokość opony:195
Seria opony:65
Średnica (w calach):15
Wskaźnik nośności:91
Indeks prędkości opony:T
Homologacja specyficzna:Nie
XL:Nie
Runflat:Nie
Samouszczelniająca/Seal:Nie
Dodatkowe Parametry:M+S 3PMSF
Sezon:Zima
coding_01
coding_02
c1
b2
coding_03
bruit-1barres
69 db
Efektywność paliwowa: miara zużycia paliwa. 7 klas efektywności od G (mniej wydajnych) do A (najbardziej wydajne).
Bezpieczeństwo: pomiar odległości hamowania na mokrych nawierzchniach. 7 klas efektywności od G (najdłuższe odległości hamowania) do A (najkrótsze odległości hamowania).
Hałas zewnętrzny: pomiar poziomu hałasu opony. Wyrażany w decybelach i w falach (3 czarne fale = opona głośna, 2 fale czarne = średni poziom głośności, 1 fala czarna = opona cicha)
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Usługi montażu

od
19,99 zł
od
5,99 zł
od
5,99 zł
15,90
od
16,99 zł
19,90
od
22,99 zł

Porady

Ciśnienie w oponach powinno być kontrolowane na bieżąco. Niedopompowywana opona nagrzewa się do ekstremalnie wysokiej temperatury. Sprawdzaj ciśnienie we wszystkich oponach raz w miesiącu (włącznie z kołem zapasowym). Ciśnienie opon należy sprawdzać „na zimno”, czyli co najmniej 2 godziny od momentu zatrzymania pojazdu lub po przejechaniu 2-3 kilometrów przy niewielkiej prędkości.

Ograniczenia

- Produkt oraz opakowanie nie powinny być wrzucane do kosza z odpadami komunalnymi. Powinny być segregowane i transportowane do punktu selektywnej zbiórki odpadów.
Do góry