Preparat do dezynfekcji klimatyzacji

Zalety produktu:

"

- usuwa zarodki bakterii, grzybów, pleśni, roztocza,
- dezynfekuje, czyści, chroni,
- zapobiega problemom z drogami oddechowymi i alergią.

Referencja : 834937
32,99
  • W Twoim Norauto

    (wybierz)


    Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

  • Dostawa do domu

    od 19 wrzesień

    icon_question

"

Specjalny środek czyszczący i dezynfekujący do serwisowania układów klimatyzacji samochodowych i wentylacji. Usuwa bakterie, grzyby (w tym drożdżaki) nieprzyjemne zapachy. Dezynfekuje i chroni - przedłuża trwałość układu klimatyzacji. Dzięki długiemu i elastycznemu przewodowi zapewnia dostęp bezpośrednio do parownika oraz tym podobnych trudno dostępnych miejsc.

Właściwości:

 - usuwa zarodki bakterii, grzybów, pleśni, roztocza, dla których wilgotne ścianki parownika i układów nawiewów są miejscem wegetacji;

 - dezynfekuje, czyści, chroni - przedłuża trwałość układu klimatyzacji, likwidując mikroorganizmy oraz usuwając tłuste i trudno dostępne zabrudzenia;

 - likwiduje nieprzyjemny zapach w kabinie;

 - zapobiega problemom z drogami oddechowymi i alergią;

 - zapewnia długotrwały efekt;

 - bezpieczny dla użytkownika;

 - prosty i łatwy w użyciu (nie wymagany jest kosztowny demontaż układu klimatyzacji - oszczędność czasu);

 - pozwala na bezpośrednie użycie na parowniku i tym podobnych trudno dostępnych miejscach dzięki elastycznemu i długiemu przewodowi ze specjalną dyszą rozpylającą;

 - nie działa agresywnie na tworzywa sztuczne;

Użycie środka do czyszczenia k:Obieg powietrza
Pojemność (w ml):400

"

Szczegółówy sposób użycia:

1. Przy wyłączonym układzie wentylacyjnym należy podnieść maskę w samochodzie i zlokalizować miejsce montażu filtra przeciwpyłkowego.

2. Następnie należy odkurzyć odkurzaczem miejsce, gdzie zamontowany jest filtr przeciwpyłkowy i go zdemontować.

3. Kolejny krok to silne wstrząśnięcie preparatu i wypełnienie nim kanału wentylacyjnego (w 5 sekundowych cyklach) znajdującego się za zdemontowanym filtrem przeciwpyłkowym celem odgrzybienia parownika i kanału wentylacyjnego. Przy dozowaniu preparatu należy uważać, by nie dostał się on do kabiny a zwłaszcza do delikatnych urządzeń elektronicznych znajdujących się wewnątrz samochodu jak radio, komputer, sterowniki itp.

4. Po odczekaniu 15 minut i zniknięciu aktywnej piany należy przedmuchać układ uruchamiając samochód i włączając układ wentylacji z ustawieniem nadmuchu z zewnątrz w pierwszej kolejności przy wyłączonej klimatyzacji, a po kolejnym dozowaniu preparatu tak samo, ale przy włączonej klimatyzacji.

5. Po przeprowadzonej operacji odgrzybiania należy dokładnie wyczyścić miejsce montażu filtra przeciwpyłkowego, zamontować nowy filtr, zamontować wszystkie osłony po czym należy wietrzyć samochód przez około 1,5 godziny.

"
"

UWAGA!

Z powodu mocno zagrzybionego parownika nie zawsze opisany powyżej sposób daje satysfakcjonujące rezultaty. Dlatego też w takich przypadkach należy zapoznać się dokładnie z budową swojego samochodu i podjąć próbę lokalizacji parownika znajdującego się w Państwa samochodzie, gdyż on jest zawsze źródłem największych problemów w każdym układzie klimatyzacji. Dużo tego typu informacji o danej marce czy też danym modelu można znaleźć na forach czy klubach danej marki w internecie.

Po zlokalizowaniu parownika należy dostać się do niego w taki sposób, aby można było bezpośrednio spryskać dokładnie jego całą powierzchnię aktywną pianą od strony wlotu powietrza co najmniej dwukrotnie. Oczywiście w cyklach wyżej opisanych tzn.: spryskujemy, czekamy 15 minut, uruchamiamy nawiew na 2/3 mocy przy wyłączonej klimatyzacji i drugi raz spryskujemy, czekamy uruchamiamy nawiew przy włączonej klimatyzacji.

Do parownika można również się dostać od strony podwozia przez rurkę odprowadzającą skropliny z parownika. Taką rurką również można wprowadzić preparat w celu odgrzybienia parownika.

"
Do góry