Referencja : 806996

Zestaw samochodowy apteczka samochodowa + kamizelka + trójkąt super safety

Zestaw samochodowy apteczka samochodowa + kamizelka + trójkąt super safety
52,99
- +
 • W Twoim Norauto
  (wybierz)


  Do odbioru w 2 godziny Możliwa płatność przy odbiorze

 • Dostawa do domu

  od 22 wrzesień

O produkcie

Referencja : 806996
Zalety produktu:

- zawiera najbardziej potrzebne elementy wyposażenia samochodu w razie awarii
- skompletowany zgodnie ze wszystkimi europejskimi normami
- szczelne i kompaktowe opakowanie
- przydatność produktów wynosi 5 lat

Zestaw samochodowy apteczka samochodowa + kamizelka + trójkąt super safety jest ważnym elementem wyposażenia auta przydatnym w razie awarii lub kolizji. Wyrób przeznaczony jest do wyposażenia zarówno samochodów osobowych jak i samochodów ciężarowych.
Opakowanie wykonane jest z nylonu, odpornego na zamoczenie lub zalanie wodą. Etui zamykane jest na zamek błyskawiczny i posiada rzep umożliwiający mocowanie do tapicerki auta.

Skład zestawu jest zgodny z normą Unii Europejskiej DIN 13164 Plus i zawiera:
- wkład apteczny zawierający ustnik DIN 13164 PLUS
- odblaskowy trójkąt ostrzegawczy homologacja EU
- odblaskowa żółta kamizelka DIN EN 471

Termin ważności środków opatrunkowych - 5 lat.

Zawartość zest bezpieczeństwa:Apteczka
Zobacz pełen opis Ukryj pełny opis

Porady

 • Polskie prawo nakłada obowiązek posiadania apteczki samochodowej na: autobusy, taksówki, samochody ciężarowe przewożące osoby, pojazdy silnikowe przeznaczone do nauki jazdy.
 • Według polskiego prawa każdy kierowca zobowiązany jest do wyposażenia samochodu w gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy i umieszczeniu ich w miejscu łatwodostępnym.
 • Warto pamiętać w czasie podróży za granicę, że posiadanie apteczki zgodnej z normą DIN 13164 jest prawnie wymagane w wielu krajach europejskich m.in. w Austrii, Belgii, Niemczech, Czechach i jest sprawdzane w razie kontroli drogowych przez policję.
 • Mimo, że polskie prawo nie nakłada obowiązku posiadania apteczki, stanowczo ją zaleca i dąży do wprowadzenia jej jako obowiązkowy ekwipunek.
 • Informacje prawne

  Polskie prawo rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku nakłada na wszystkich kierowców obowiązek posiadania trójkąta ostrzegawczego ze znakiem homologacji i gaśnicy. Według tego samego rozporządzenia apteczkę zawierać muszą: taksówki, autobusy, samochody ciężarowe przewożące osoby, pojazdy silnikowe przeznaczone do nauki jazdy i egzaminowania. Apteczka powinna spełniać normę DIN 13164 PLUS, kamizelka ostrzgawcza DIN EN 471, a trójkąt awaryjny musi posiadać homologację Unii Europejskiej.
  Do góry