Opona letnia MICHELIN PILOT SUPER SPORT 265/30R22 97Y XL

MICHELIN
Zalety produktu:

- Doskonała stabilność.
- Technologia ''Bi-compound''.
- Optymalna przyczepność.

Opona letnia
eco_carburante
eco_adherencea
eco_noise71 db
Referencja : 783795
1.386,99 zł

Pakiet korzyści opony na 1rok.

Opis usługi
15,99 zł

Montaż nowej opony z wyważeniem 18" i powyżej felga aluminiowa

Opis usługi
29,99 zł

Pakiet korzyści opony 2 lata

Opis usługi
19,99 zł

Kontrola ustawienia geometrii przód tył.(bez regulacji)

Opis usługi
19,99 zł

Wymiana zaworka lub montaż z elektronicznym czujnikiem ciśnienia

Opis usługi
6,49 zł

Pompowanie 1 koła azotem.

Opis usługi
6,49 zł

Zastosowanie

Opona letnia MICHELIN Pilot Super Sport dedykowana jest do samochodów z silnikiem o dużej pojemności.

Właściwości

Dla zapewnienia stabilności , opasanie opony MICHELIN Pilot Super Sport zostało wykonane z tworzywa Twaron®. Dzięki zmiennemu naprężeniu, siły działające na bieżnik rozkładają się w sposób równomierny nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych.

Opona MICHELIN Pilot Super Sport została wykonana w technologii ''Bi-compound'',' ', która stosuje różne rodzaje mieszanki gumowej w części wewnętrznej i zewnętrznej bieżnika. Guma po stronie zewnętrznej wzmocniona sadzą, ułatwia pokonywanie zakrętów nawet przy dużych prędkościach zabezpieczając przed przedwczesnym zużyciem opony. Strefa wewnętrzna wykonana na bazie elastomerów zapewnia przyczepność na mokrych nawierzchniach, dopasowując się do nierówności drogi oraz ograniczając ryzyko wystąpienia aquaplaningu.

Zastosowana technologia ''Variable Contact Patch 2.0'' w oponie MICHELIN Pilot Super Sport, optymalizuje rozkład sił wewnątrz opony dla zapewnienia optymalnego przylegania do podłoża podczas przyspieszania, jazdy na zakrętach ... W zależności od warunków, nacisk na powierzchni styku opony z podłożem, zmienia się, tak aby zapewnić optymalne przyleganie gumy.


Mocne strony

- Bezpieczeństwo nawet w ekstremalnych warunkach : opona Pilot Super Sport odznacza się wyjątkowymi osiągami w zakresie hamowania (1).
- Krótka droga hamowania : o 2 metry krótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni (2).

Marka:MICHELIN
Profil opony:PILOT SUPER SPORT
Szerokość opony:265
Seria opony:30
Średnica (w calach):22
Wskaźnik nośności:97
Indeks prędkości opony:Y
Homologacja specyficzna:Nie
XL:Tak
Runflat:Nie
Samouszczelniająca/Seal:Nie
Dodatkowe Parametry:FSL (Ochrona brzegów felgi)
Sezon:Lato
coding_01
coding_02
e1
a2
coding_03
bruit-2barres
71 dB
Efektywność paliwowa: miara zużycia paliwa. 7 klas efektywności od G (mniej wydajnych) do A (najbardziej wydajne).
Bezpieczeństwo: pomiar odległości hamowania na mokrych nawierzchniach. 7 klas efektywności od G (najdłuższe odległości hamowania) do A (najkrótsze odległości hamowania).
Hałas zewnętrzny: pomiar poziomu hałasu opony. Wyrażany w decybelach i w falach (3 czarne fale = opona głośna, 2 fale czarne = średni poziom głośności, 1 fala czarna = opona cicha)
Ciśnienie w oponach powinno być kontrolowane na bieżąco. Niedopompowywana opona nagrzewa się do ekstremalnie wysokiej temperatury. Sprawdzaj ciśnienie we wszystkich oponach raz w miesiącu (włącznie z kołem zapasowym). Ciśnienie opon należy sprawdzać „na zimno”, czyli co najmniej 2 godziny od momentu zatrzymania pojazdu lub po przejechaniu 2-3 kilometrów przy niewielkiej prędkości.
- Produkt oraz opakowanie nie powinny być wrzucane do kosza z odpadami komunalnymi. Powinny być segregowane i transportowane do punktu selektywnej zbiórki odpadów.